Ložnice - jak na zdravý spánek

Zpátky

07. 05. 2021

Kvalitní spánek patří k základním faktorům, jež ovlivňují zdraví. Organismus během spánku regeneruje, a přestože je jeho délka u každého člověka individuální, probouzet byste se měli vždy odpočatí, plní sil a v dobré kondici. S tím může výrazně pomoct správný výběr postele, roštu a matrace. Víte, na co se zaměřit?

Správná poloha páteře

Vedle designu postele, jenž doladí styl vaší ložnice, byste měli věnovat pozornost rovněž jejím funkcím a vybavení. Důležitou roli hraje například optimální výška, která zajistí snadné uléhání i vstávání.

Správnou polohu páteře a dostatečnou oporu celému tělu pak poskytne kvalitní matrace a rošt, které si v naší nabídce můžete vybrat přesně na míru svých potřeb. Ať spíte raději na zádech, nebo na boku, matrace by vždy měla podepírat vaše tělo v jeho přirozeném tvaru, aby došlo k uvolnění svalstva, kloubů i vnitřních orgánů.

Ideálním řešením pro partnery s odlišnými nároky na pohodlí jsou tzv. sendvičové matrace s rozdílnou tuhostí stran a rošty s nastavitelnou tuhostí v jednotlivých zónách.

Moderní rošty navíc disponují dalšími funkcemi, jako je polohování v oblasti hlavy a nohou, což využijete nejen během spánku, ale také při relaxaci u knihy či televize.

Na každém detailu záleží

Nepodceňujte ani volbu polštáře a přikrývky, jež umocní celkový pocit pohodlí. Polštář by měl vždy podepírat hlavu tak, aby krční páteř zůstala uvolněná, proto se zaměřte zejména na jeho tvar a tuhost.

Přikrývku volte s optimální hřejivostí a prodyšností, abyste zabránili nadměrnému pocení během spánku.

S tím mohou pomoct i matrace se speciálním potahem s klimatizačními vrstvami, které lze navíc prát v pračce, čímž zajistíte maximální hygienu a komfort.

Prodejny ASKO - NÁBYTEK

Praha – Štěrboholy, Praha – Čakovice, Znojmo, Plzeň, Teplice, Hradec Králové, Brno, Zlín, Tábor, Chomutov, Mladá Boleslav, České Budějovice, Olomouc.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více info